آر اس اس

شانا
بنزین درصد بسیار پایینی از قاچاق سوخت را به خود اختصاص می‌دهد
معاون پیشگیری و کاهش تقاضای ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: بنزین سهم اندکی از مقدار قاچاق سوخت دارد و اصلاح قیمت سوخت تأثیر چندانی در کاهش قاچاق بنزین نخواهد داشت.
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ۱۸:۱۳
پالایش و پخش
ضرورت توجه به مسئولیت‌های اجتماعی در مسیر توسعه صنایع پتروشیمی
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: مجتمع‌های پتروشیمی افزون‌ بر تمرکز بر فعالیت‌های تولیدی و توسعه‌ای باید به مسئولیت‌های اجتماعی خود با جدیت توجه کنند.
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ۱۷:۵۷
پتروشیمی
اهواز میزبان نمایشگاه ساخت داخل تجهیزات صنعت نفت و حفاری است
مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان خوزستان گفت: اهواز به‌طور همزمان میزبان یازدهمین و هفدهمین نمایشگاه تخصصی ساخت داخل تجهیزات صنعت نفت و حفاری خوزستان است.
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ۱۶:۵۲
نفت
گرایش خریداران آسیایی به نفت آمریکایی
مشتریان آسیایی پس از اعمال تحریم‌های آمریکا ضد ایران و حمله به تأسیسات نفتی شرکت سعودی آرامکو عربستان، تلاش خود برای تنوع بخشی به منابع تأمین نفت را تشدید کردند.
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ۱۶:۲۴
بین‌الملل
تشریح محورهای بررسی شده در گردهمایی رؤسای اچ‌اس‌یی شرکت ملی نفت
ششمین گردهمایی مدیران اچ‌اس‌یی شرکت ملی نفت ایران دیروز در حالی به کار خود پایان داد که با تدوین مصوبه‌هایی، بر الزام شرکت‌ها نسبت به اجرای قوانین، مقررات و دستورعمل‌های ابلاغی از سوی مدیریت اچ‌اس‌یی این شرکت تاکید شد.
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ۱۶:۲۲
نفت
قیمت سبد نفتی اوپک؛ ۶۵ دلار و ۶۶ سنت
قیمت سبد نفتی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) دیروز (۱۹ آذرماه) با ۹ سنت افزایش به ۶۵ دلار و ۶۶ سنت رسید.
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ۱۵:۳۵
نفت
استیضاح هیچ وزیری در شرایط کنونی به صلاح کشور نیست
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: در شرایط کنونی استیضاح هیچ وزیری را به صلاح نمی‌دانم.
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ۱۵:۲۹
دولت و مجلس
صادرات نفت ونزوئلا به بالاترین حد پس از تشدید تحریم‌های آمریکا رسید
برخی منابع اعلام کردند که صادرات نفت ونزوئلا در ماه نوامبر امسال به بالاترین حد خود پس از تشدید تحریم‌های آمریکایی رسید.
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ۱۵:۲۷
بین‌الملل
«بنزین»، «کارت سوخت»، «سهمیه‌بندی» و مرور سخنان وزیر نفت
وزیر نفت از ابتدای امسال تا پیش از آغاز طرح سهمیه‌بندی بنزین در ۲۴ آبان‌ماه بارها و بارها از سوی نمایندگان رسانه‌ها، درباره بنزین و کارت سوخت مورد پرسش قرار گرفت که مروری کوتاه بر آن خواهیم داشت.
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ۱۵:۲۶
نفت
تولید میدان نفتی سروش با الگوی پیشنهادی دانشگاه سهند افزایش می‌یابد
افزایش حداقل ۵۰۰ میلیون بشکه‌ای تولید تجمعی نفت میدان سروش با اجرای روش‌های ازدیاد برداشت پیشرفته و براساس مدل ارائه‌شده از سوی دانشگاه صنعتی سهند امکان‌پذیر می‌شود؛ به این ترتیب می‌توان به صراحت گفت قراردادهای توسعه فناورانه مخازن نفتی که با ایده وزیر نفت در دستور کار مشترک صنعت و دانشگاه قرار گرفت، به بار نشسته است.
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ۱۵:۲۰
نفت
تعداد مشترکان گاز زاهدان از مرز ۳۱ هزار عبور کرد
مدیرعامل شرکت گاز استان سیستان و بلوچستان از افزایش مشترکان گاز زاهدان خبر داد و گفت: تعداد مشترکان گاز زاهدان تاکنون از مرز ۳۱ هزار مشترک نیز عبور کرده است.
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ۱۵:۱۸
گاز
زنگنه در وزارت نفت نباشد صنعت نفت آسیب می‌بیند
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: پرسش از وزیران حق نمایندگان مجلس است، اما استیضاح وزیر نفت که تسلط کامل به حوزه فعالیت خود دارد به صلاح کشور نیست.
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ۱۵:۱۸
دولت و مجلس
مشعل‌های ۶ میدان مشترک با راه‌اندازی ان‌جی‌ال ۳۲۰۰ خاموش می‌شود
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: با بهره‌برداری از طرح ان‌جی‌ال ۳۲۰۰ افزون‌ بر پایان مشعل‌سوزی در ۶ میدان نفتی غرب کارون، روزانه ۲۵۰ میلیون فوت‌مکعب خوراک به مجتمع‌های پتروشیمی منطقه ماهشهر اختصاص خواهد یافت.
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ۱۵:۰۹
پتروشیمی
طرح تمام‌ایرانی افزایش و نگهداشت توان تولید نفت در فاز اجرایی قرار دارد
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب گفت: طرح تمام‌ایرانی افزایش و نگهداشت توان تولید نفت که با دستور و پیگیری‌های وزیر نفت کلید خورد، در فاز اجرا قرار دارد و با جدیت پیگیری می‌شود.
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ۱۵:۰۳
نفت
دولت آمریکا برآورد تولید نفت این کشور را کاهش داد
اداره اطلاعات انرژی آمریکا برآورد خود از تولید نفت این کشور را کاهش و برآورد قیمت نفت را افزایش داد.
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ۱۵:۰۲
بین‌الملل
ثبت رکوردی تازه در تولید و فروش پتروشیمی تندگویان
مدیرعامل پتروشیمی تندگویان از ثبت رکوردی تازه در تولید و فروش داخلی این شرکت خبر داد و گفت: تولید این شرکت از ابتدای امسال تا ۱۸ آذرماه نسبت به مدت مشابه پارسال ۲۳ درصد رشد داشته است.
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ۱۵:۰۱
پتروشیمی
کاهش مصرف بنزین امکان صادرات را افزایش می‌دهد
رئیس‌جمهوری گفت: مصرف بنزین در هفته‌های اخیر به‌طور میانگین ۲۰ میلیون لیتر کاهش یافته و خبر خوشی برای مردم و به معنای خودکفایی است و نشان می‌دهد می‌توانیم صادرات بنزین را افزایش دهیم.
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ۱۴:۱۴
دولت و مجلس
صرفه‌جویی ۲۰۰ میلیون دلاری پژوهشگاه صنعت نفت در سال رونق تولید
رئیس پژوهشگاه صنعت نفت با تاکید بر لزوم ادامه همکاری پژوهشگاه و مرکز رشد و فناوری پالایشگاه هاشمی‌نژاد، گفت: امسال با حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و تامین کالاهای مورد نیاز صنعت و تجاری‌سازی آنها، ۲۰۰ میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی حاصل شده است.
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ۱۳:۰۶
گاز
اجرای بیش از ۴۰۰ پروژه مسئولیت‌ اجتماعی در مناطق نفت‌خیز جنوب
اجرا و پیگیری بیش از ۴۰۰ پروژه مسئولیت‌ اجتماعی در حوزه عملیاتی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در سال‎های اخیر، در کارنامه عملکرد این شرکت ثبت شده است.
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ۱۳:۰۲
نفت
توقع گازرسانی؛ از رویا تا واقعیت

۲۰ آذر ۱۳۹۸ ۱۳:۰۱
گاز